Наші проблеми

Наша найголовніша проблема полягає в тому, що будинок № 145 по вул.Борщагівська був прийнятий на баланс ОСББ "Політех" від НВКП "МІТІС" (м.Київ, вул. Саксаганського 74-Б, директор: Дмитрук Валентин Омелянович) 15 серпня 2005 року з численними "недоробками", які такими і залишилися до теперішнього часу, в результаті чого ОСББ "Політех" має в судовому порядку домагатися відшкодування всіх "недоробок" в грошовому еквіваленті.

З огляду на ситуацію, що склалася з судовими органами в Україні, процес цей дуже непростий.

У зв'язку з тим, що наш будинок був прийнятий управлінням ДАБК як введений в експлуатацію 24.03.2003 року з величезним набором всіляких "недоробок", КП УЖГ Солом'янського району розсудливо відмовилася приймати будинок в комунальну власність і випробувало всілякі способи змусити НВКП "МІТІС" довести наш будинок до придатному технічному стану. Цей процес тривав більше 2-х років і закінчився повною поразкою адміністрації Солом'янського району. Бачачи все це на власні очі, мешканці будинку прийняли рішення про організацію ОСББ "Політех" і прийомі будинку на свій баланс. ОСББ "Політех" було зареєстровано 30 березня 2005 року. Цій події передували кілограми наших скарг до адміністрації президента України, Генеральному прокурору, міському голові і т.д.

Залишається констатувати, що жодна з вищеназваних структур ніяк не допомогла мешканцям будинку в рішенні наших проблем. А проблеми полягали і продовжують полягати в наступному:


- ліфти нашого будинку були встановлені НВКП "МІТІС" 1990-1994 років будівництва. Згідно листів ЗАТ "ОТІС" ліфтове обладнання було покрито іржею і знаходилося в розукомплектованому стані. На пропозицію про проведення дорогої модернізації директор НВКП "МІТІС" відповів категоричною відмовою. Таким чином, мешканці будинку отримали в користування ліфти, які були зібрані за типом дитячої гри в конструктор і які постійно виходять з ладу. З огляду на те, що за цей час завод-виробник припинив випуск запасних частин, склалася ситуація, яка робить нормальну технічну експлуатацію ліфтів неможливою. Система дистанційного перезапуску ліфтів також існує в модельну вигляді. На момент прийому будинку на баланс ОСББ "Політех" дана система ОДС перебувала в несправному стані.
В результаті цього, в разі застрявання мешканців будинку в ліфті, не залишається нічого іншого як дзвонити в аварійну службу "ОТІС", що призводить до тривалого знаходження людей в кабіні застряглого ліфта. Своїми силами ОСББ "Політех" не може вирішити дану проблему через відсутність більш ніж 100000 вільних гривень для запуску системи ОДС в експлуатацію.

При підписанні акту прийому-передачі будинку від НВКП "МІТІС" на баланс ОСББ "Політех" було зафіксовано несправний стан 3-х ліфтів. Директор НВКП "МІТІС" Дмитрук В.Є. особисто підписався під тим, що ліфти будуть відремонтовані і запущені в експлуатацію. Як ви розумієте, це залишилося лише обіцянкою. Після 14-ти місяців простою, ОСББ "Політех" своїми силами запустило в роботу непрацюючі ліфти в 1,2 і 5-ої секціях будинку. При цьому доречно підкреслити, що мешканці 1 і 5-ої секціях весь цей час були змушені підніматися пішки, тому що за проектом в даних секціях має перебувати тільки по одному ліфту. Незважаючи на обіцянки Дмитрука В.Є. про компенсацію цих витрат, ось уже на протязі більше 1-го року ми терпляче чекаємо отримання обіцяних нам коштів.

- система димовидалення, пожежної сигналізації і пожежного трубопроводу була частково змонтована, але ніколи не перебувала в робочому стані. Жоден пожежний гідрант ні укомплектований рукавами і стволами для гасіння пожежі. Наш будинок ніколи не відповідав всім нормам і правилам пожежної безпеки, які пред'являються до житлових будинків. Тільки одному господу відомо яким чином НВКП "Мітіс" отримало печатка і підпис пана А.Бушіленка, який підтвердив комплектність, наявність і працездатність вищеназваних систем від імені пожежних служб району.
В рамках судового процесу ряд свідків від ОСББ "Політех" прямо стверджували, що дані системи ніколи не перебували в робочому стані. Більш того, всі ці мешканці проживають в будинку як мінімум з 2002-2003-го років і всі деталі введення будинку в експлуатацію спостерігали своїми очима. Яке було наше спільне здивування, коли директор НВКП "Мітіс" в залі Голосіївського суду заявив про те, що вся система пожежної сигналізації була розграбована і розукомплектована мешканців нашого будинку. На логічне запитання мешканців про те, де ж були встановлені пожежні датчики, яких ніхто в нашому будинку не бачив, була отримана відповідь про те, що в зв'язку з тим, що будинок здавався без обробки, ремонтні бригади мешканців самостійно демонтувати всі датчики. Всі свідки, які давали свідчення в суді, люди дорослі і здивувати їх чимось дуже важко, але така цинічна позиція Дмитрука В.Є. в СУДІ позбавила їх дару мови. У свою чергу мешканці будинку помітили, що важко розграбувати і разукомплектовать пожежну систему будинку, яка що не була змонтована так і не була запущена в роботу. До місця можна помітити і те, що мешканці будинку фізично не мали доступу до вентиляційних камер електрощитової будинку, де і повинно було знаходитися все це обладнання. В електрощитовій будинку знаходиться металева шафа, який і повинен був бути серцем пожежної системи. На ньому можна побачити багато тумблерів і вимикачів, які повинні були управляти системою димовидалення. Як ви знову напевно здогадалися, це все тільки передбачає, тому що насправді, ця шафа виконує знову ж виключно модельну функцію. Якщо обійти його із зворотного боку, можна побачити, що всередині він майже порожній і не може виконувати своєї функції. А функція ця дуже важлива - порятунок життів мешканців висотного будинку під час пожежі. Необхідно зауважити, що найвищі точки 2,3, і 4-ої секцій знаходяться на позначці 50-55 метрів від рівня землі. Немає необхідності говорити про те, що м.Київ не має в достатній кількості пожежними автодрабинами з такою довжиною. До чого це може привести, всім начебто має бути зрозуміло, але як видно з цієї інформації, є такі люди і компанія, які не розуміють, що багатоквартирний житловий будинок не міг бути прийнятий в експлуатацію з муляжем всіх перерахованих вище систем. Парадокс же полягає в тому, що незважаючи на очевидні речі, наш будинок був прийнятий в експлуатацію за актом ДЕРЖАВНОЇ комісії.

За кошторисом однієї з ліцензованих компаній, кошторис робіт, необхідна для приведення нашого будинку у відповідність нормам пожежної безпеки, оцінюється в суму більш ніж 2.0 млн.гривень.

- також дуже цікаво розглянути ситуацію з системою підкачки холодного водопостачання. Будинок був прийнятий в експлуатацію з непрацюючою системою, тому що насоси встановлені НВКП "Мітіс" створювали надлишковий тиск у внутрішній системі будинку, що приводило до відриву гнучких шлангів бачків унітазу. Практично з початку 2003 року мешканці будинку і проектна організація неодноразово зверталися в НВКП "Мітіс" з вимогами про заміну встановлених насосів. Як ви вже напевно зрозуміли, і з очікуваннями про заміну насосів нас також очікував повний провал. ОСББ "Політех" своїми силами, на підставі раніше розроблених проектною організацією змін до проекту житлового будинку, які призначалися НВКП "МІТІС", самостійно справило заміну насосів і забезпечило всіх мешканців будинку водою.


Україна, м. Київ, 03056, вул. Борщагівська, 145

bigmir)net TOP 100